Z wizytą na Wyspach. Największa kolej podziemna Europy. Polski kierowca autobusu gwiazdą fotografii w Londynie.

Czytelnicy „Homo Entera” mieszkają w różnych zakątkach Europy. Spora grupa zamówień powędrowała na Wyspy Brytyjskie i dzisiaj dostaliśmy zdjęcia właśnie stamtąd, a dokładniej z samego centrum Londynu. TOP 3 największych miast w Europie z ponad 8 mln mieszkańców. Miasto, w którym wg Wikipedii język polski jest zaraz po języku angielskim najczęściej słyszanym językiem. Wg szacunków w stolicy Zjednoczonego Królestwa mieszka około 110 tysięcy Polaków.

Ale to tyle teorii. Przejdźmy do listu czytelnika, który zdjęcia Homo Entera celowo zrobił w londyńskim metrze. Jak przyznał od lat obserwuje ludzi w tej największej europejskiej sieci kolei podziemnej. I w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych gdzie w metrze jest rzeczą normalną rozmawiać z towarzyszami podróży to w Londynie wszyscy są chcą być anonimowi. 6/10 osób ma wzrok zatopiony w ekran telefonu. Reszta pasażerów słucha muzyki, ogląda film na iPadzie, czyta poranną darmową gazetę rozdawaną przy wejściu do metra albo patrzy się w jakiś martwy punkt odliczając w myślach kolejne mijane stacje metra.

Według czytelnika „Homo Enter” świetnie sprawdza się w zatłoczonym w godzinach szczytu metrze. Jest mały, poręczny, mieści się w kieszeni. Zajmuje dużo mniej miejsca niż gazeta czy książka. Pozwala pobudzić szare komórki do myślenia i zastanowienia się nad tym ile czasu on i członkowie jego rodziny spędzają codziennie przed ekranem telefonu. 

Czytelnikowi dziękujemy za przesłane zdjęcia i prosimy o więcej zdjęć z miejsc gdzie dotarł „Homo Enter” 🙂

W tym miejscu składamy również podziękowania na ręce Pana Marcina Klimczaka, który jest właścicielem praw autorskich do zdjęcia, które użyliśmy w nagłówku. Pan Marcin jest kierowcą autobusu w Londynie, a jego pasją jest fotografia. Jego zdjęcia były publikowane między innymi na profilu Instagram organizacji Transport for London. Polecamy Państwu portfolio Pana Marcina w którym jest cała masa fantastycznych fotografii. Poniżej wklejamy odnośnik do Instragrama Pana Marcina. Zapraszamy do zapoznania się z jego twórczością.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *